Porozmýšľaj nad tým, ako si vytváraš svoju prosperitu, čo pre teba znamená mať hojnosť a aké atribúty si potrebuješ vnútorne rozvinúť, aby k tomu došlo. Kým potrebuješ byť, aby si dokázal žiť svoj vysnívaný život? Vieš si predstaviť život, po akom túžiš – skutočne a bez obmedzovania kreativity si ho vykresliť? Ak si ho dokážeš vykresliť, dokážeš ho aj dosiahnuť.

Colette Baron-Reid

Mňa to moji anjeli učili ešte trochu ináč… Nie len predstaviť si koncový stav, ale aj cestičky k nemu. Možno tým, že v dobe televízie a kina si už vieme predstaviť skutočne aj veci, ktoré nikdy nedosiahneme – napríklad že nám z chrbta vyhúknu krídla a poletíme. V každom prípade ide o to, že potrebujeme zrušiť pocit “nereálne”, ktorý niekedy s predstavami spájame, pretože nezhmotňuje samotný obraz (predstava), ale pocit, ktorý z nej máme.

Ak teda niečo veľmi chcete, začnite sa budovať do podoby niekoho, komu sa to v živote už deje. Chcete byť stredobodom spoločnosti? Začnite do tej spoločnosti chodiť. Chcete Jožka Ferkovie? Zistite, čo sa mu páči, a buďte tým. A ak tým byť nedokážete, potom sa nečudujte, že Jožko Ferkovie pobeží za inou (alebo iným).

Samotné snívanie a vizualizácia ešte nič nezhmotnili – musíte začať tým smerom aj konať.