“Šťastie je voľba, nie výsledok… Nič ti neprinesie šťastie, kým sa nerozhodneš cítiť šťastne. Nikto ťa neurobí šťastným, kým sa nerozhodneš byť šťastný. Tvoje šťastie k tebe nepríde zvonka – nájdeš ho jedine vovnútri.”

Ralph Marston

Príliš často odovzdávame svoje šťastie do rúk “osudu” – teda “nech niekto/niečo zariadi, aby sme cítili to alebo hento”… Ale viete, čo je paradox? Pokiaľ ide o cítenie, vieme to zariadiť jedine my. Je to naša reakcia na čokoľvek. Ak čakáme, že niečo vonkajšie nám prinesie dobrý pocit, tak práve sme sa rozhodli, že to, čo cítime teraz, nie je dosť dobré… a ak naše “práve teraz” nie je dosť dobré, nebude žiadne naše “práve teraz” dosť dobré, pretože sme stále v móde čakania na niečo úžasné. Naše vnímanie je nastavené na vyhľadávanie rozdielov oproti ideálnemu stavu a čokoľvek príde – naše vnímanie v tom nejaký rozdiel určite nájde…

🙂

Aby sme sa začali cítiť dobre, musíme začať vyhľadávať to dobré v tom, čo práve máme. Tým preprogramujeme svoje vnímanie na vyhľadávanie toho dobrého a v každej situácii začneme zosilnene vnímať to príjemné. Tým sa budeme cítiť lepšie a budeme oveľa citlivejší na pekné, príjemné a radostné veci a necitlivejší na príkoria.

Začnite dnes. Čo práve teraz je dobré na vašej situácii? Za čo môžete byť vďační, čo si môžete vychutnať? A takto to robte aspoň raz za hodinu po celý deň. Po troch týždňoch sústreďovania sa na to dobré sa z cvičenia stane vnútorný prístup a otvorí nás pre vnímanie hojnosti.