Aj keď ste v očiach jedného človeka nežiadúci a nehodní, pre iného ste možno nenahraditeľní. Nikdy nezabúdajte na svoju hodnotu. Trávte svoj čas s ľuďmi, ktorí si vás cenia. Je totiž jedno, ako dobre sa k ľuďom správate – vždy sa nájde niekto, kto vás nebude mať rád a bude vás kritizovať. Dôvody sú v ňom, nie vo vás. Usmejte sa, kašlite na nich a robte si svoje.

Ak sa v tomto šialenom svete budete snažiť napodobňovať všetkých ostatných, aby ste boli čo najviac ako oni, budete mať problém zistiť, kedy ste sebou samými… a čo to vlastne znamená, “byť sám sebou”. Ale ako sa budete snažiť zachovať si svoju individualitu, nebude sa to páčiť každému. Niekedy vás ľudia budú osočovať preto, že ste “iní” a to, čo je “iné”, sa vymyká spod ich kontroly a desí ich. Niektorí ľudia berú pokus “byť iný” ako podraz – ako keby to bolo vyhlásenie, že ich spôsob nie je dosť dobrý. Pokiaľ však nie ste “iní” preto, aby ste sa za každú cenu odlíšili, ale preto, že sa v svojej inakosti cítite dobre, je všetko v poriadku. Koniec-koncov, je to váš život a vy sa v ňom musíte cítiť dobre – nie oni. 🙂

Tie veci, ktoré nás odlišujú od ostatných, nás robia unikátnymi, sebou samými. Ak od nás niekoho odpudia, potom nebol pre nás vhodná spoločnosť. Tí, ktorí sú vhodná spoločnosť, s nami zostanú – alebo si ich svojou unikátnosťou pritiahneme do života.