Ak sa bojíš, že by si sa mohol utopiť v negativite, tak si prosím, spomeň…
…že vieš plávať.
Nájdi to pozitívne v každej situácii a sústreď sa na to z plných síl.

Niekedy život dokáže človeka totálne prevalcovať. Cítite sa, ako keby ste robili všetko, čo len dokážete, a napriek tomu ste sa nedostali z miesta… ako keď šliapete vodu.

Vtedy si urobte chvíľku na relaxovanie, zhlboka dýchajte, meditujte – a ten zadúšajúci pocit beznádeje sa zmierni.

Snažte sa pozerať na veci objektívne, ako keby sa diali niekomu inému, a pozrite sa, čo by na nich mohlo byť pozitívne. Vždy je čo nájsť.

Ak niečo nefunguje a stojí vás to kopec energie, popremýšľajte, ako by ste mohli zmeniť rolu, ktorú v tom hráte, alebo ako by ste zmenšili podiel, aký má na vašom živote.

Popremýšľajte, akú budúcnosť navodí vaše konanie. Skutočne sa veci pohnú k lepšiemu, alebo len budú pokračovať, dokiaľ ešte budete mať aspoň nejakú energiu, aby ste ich držali pokope?

Nerobievame si obvykle pre svoj život plány – azda okrem odchodu do dôchodku. Krátkodobejšie ciele sú vhodné, pretože vám dajú niečo, k čomu sa môžete približovať miesto toho, aby ste len pokračovali bez vidiny nejakého cieľa. A keď ich dosiahnete, budete vedieť, že aj keď to deň po dni nevyzeralo ako veľký pokrok, nakoniec ste sa tam dostali

Vaše zdravie a váš stav mysle sú veľmi dôležité. Keď sa každý deň budíte s nechuťou vrátiť sa späť do tej paniky, oberá vás to o radosť zo života. Ak tak budete pokračovať, buď to vzdáte, alebo vyhoríte. Nemôžete robiť všetko. Môžete robiť len svoje najlepšie – a vaše najlepšie zahŕňa aj čas, v ktorom sa zotavujete. A pretože ďalšie hodiny v dni už asi len ťažko pribudnú, potrebujete sa postarať, aby vám zostával čas pre seba.

Zaslúžite si to.

Doe Zantamata