Nesústreďuj sa na to, čo je so svetom “v neporiadku”. Keď bojuješ proti pokazenému svetu, stávaš sa vnútorne násilný a prispievaš k tomu, čo vytvorilo to násilie, ktoré dnes vnímaš.

Vnímaj svet taký, ako je, ako keď sa umelec pozerá na tvár so všetkými jej nedostatkami, chybami, brázdami, hrbolčekmi, vráskami a priehlbňami. Vnímaj svetlo a temno, lásku a únik pred láskou, vďačnosť a zabúdanie na ňu. Miluj svet za to, ako práve vyzerá. Rozumej mu. Odpusť mu. Podrž ho v milujúcej náruči. Je mladý a robí chyby – a učí sa.

A z tohto miesta lásky znova vstúp do sveta. Stoj nezvratne ako bralo a osvetľuj svet svojou mocnou prítomnosťou. Hovor za tých, čo nemajú hlas. Zosilňuj správy súcitu. Šír pravdu. Bojuj za to, čo vieš, nie proti tomu, čo nenávidíš. Tvoje vnímanie je tvoj najväčší dar, tak obdaruj svet, ktorý sa práve teraz vďaka tebe rodí. Nedodávaj energiu zomierajúcemu svetu svojou netolerantnosťou. Pridaj sa k svojim bratom a sestrám. Objav svoju skutočnú rodinu – za hranice farby, rasy, náboženstva či presvedčení.

Zjednoťte sa v mene lásky. Teraz už neútočíš na svet, ale bojujete spoločne bok po boku a všetci anjeli vám držia chrbát.

 

Jeff Foster