Niektorí ľudia nie sú lojálni k tebe – sú lojálni k svojej potrebe teba. Ak sa zmení ich potreba, zmení sa aj ich lojálnosť.

Niektorí ľudia sú s nami, pretože im je s nami dobre, iní sú s nami, pretože nás z nejakého dôvodu potrebujú. Kým nás potrebujú, sú k nám lojálni a môžeme sa na nich spoľahnúť. Problém je, že nikdy nevieme, čo je pre nich prednejšie – či nejaká iná potreba alebo potreba nás. Ak iná potreba je prednejšia ako to, že nás potrebujú, tak nás nechajú padnúť a idú si za svojím… Nikdy im totiž nešlo o našu prítomnosť, ale len o ich pocit, ktorý z tejto prítomnosti mali.

Problém je, že nikdy nevieme vopred spoľahlivo odhadnúť, o aký typ vzťahu ide. Preto nemá zmysel sa nad tým trápiť. Ak sa niekto zachová nelojálne, berme to ako výpoveď o tom, že nás práve prestal potrebovať a že nikdy nešlo o nás, ale len o to, že on sa s nami cítil ako lepší/silnejší/bezpečnejší/milovanejší človek… Odpusťme mu, pretože je to súčasne dôkaz jeho vnútornej neistoty a nestability. Sústreďme sa radšej na to, aby sme my neboli tým, kto sa pomocou inej osoby snaží zaplátať dieru na vlastnej duši a plynule zmení tábor, len čo okolo pôjde o niečo bombastickejšia 😉 záplata…