“Ľudia ťa budú milovať. Ľudia ťa budú nenávidieť. A nič z toho nebude mať nič spoločné s tebou.”

Abraham (Hicks)

Keď vás ľudia vidia, nereagujú priamo na vás a vaše prejavy, ale aj na svoje minulé skúsenosti s ľuďmi, ktorí vyzerali podobne, hovorili podobne, pohybovali sa podobne… a na svoje vnútorné obavy a presvedčenia.

Ten, kto žije vo vnútornom svete dostatku a vníma hlavne to dobré, zaručene uvidí niečo dobré aj vo vás.

Ten, kto žije vo vnútornom svete nedostatku, vo vás možno uvidí súpera,konkurenciu, možno potenciálneho útočníka alebo potenciálnu obeť. Bude sa sústreďovať na to zlé vo vás, aby sa sám cítil lepšie. Nemôže inak – je hnaný svojím vnútorným obrazom o tom, ako svet funguje.

Ak na vás niekto reaguje vyslovene negatívne, najprv preskúmajte, či ste ho nechtiac svojím správaním neurazili alebo neohrozili. Ak nič podobné nevidíte, prestaňte nad tým špekulovať. Nevidíte do jeho hlavy, neviete, čo ho ženie. Nad jeho démonmi, ktorých premieta do svojej predstavy o vás, nemáte kontrolu. Ak sa vám nepáči, čo do vás niekto premieta, je lepšie sa kontaktu s touto osobou vyhnúť, inak vás vtiahne do svojej drámy, vtlačí vás do svojej predstavy o vás a oberie vás o pocit vlastnej hodnoty len preto, že potrebuje, aby ste v jeho príbehu žiadnu hodnotu nemali. 🙂