Takmer všetko v živote je cyklické. Dni sa predlžujú, dni sa krátia. Mesiac rastie, Mesiac ubúda. Dych do tela vchádza, dych z tela vychádza.  Ľudia sa snažia kontrolovať tento prirodzený rád vecí a umelo predlžujú deň a krátia noc natoľko, že v blízkosti miest už nevieme zachytiť ani len pohľad na hviezdy na oblohe… Ale je to len veľa vynaloženého úsilia na vzdorovanie niečomu, čo je väčšie a mocnejšie ako my.

Bránime sa zmenám. Neznášame zmeny. Zmena nás desí, pretože nahrádza niečo, čo poznáme, niečím, čo nepoznáme – a teda ani nevieme, či sa nám to bude páčiť alebo nie.

Miesto vzdorovania zmenám skúste plynúť s tokom – prežívať vedome cyklickú povahu vlastného života. Keď vás vlny nesú do výšok, vychutnávajte si to. Keď je hladina pokojná, vychutnávajte si to. A keď musíte plávať proti prúdu, hľadajte spôsob, ako si nájsť prúd, ktorý aspoň približne pôjde vaším smerom.

A cyklická povaha vecí hovorí, že je to len cyklus, ktorý raz pominie.  🙂 Takže zabrať a prebehnúť cezeň tak rýchlo, ako to len ide!

Kde vy vzdorujete prirodzenému cyklu šťastia a smoly a snažíte sa to nepríjemné čo najdlhšie odvracať od seba?

Viac inšpiratívnych úvah: Pathworkingový klub (len pre členov)