Sústreďuj sa viac na ľudí, čo ťa inšpirujú, ako na tých, čo ťa rozčuľujú – budeš mať oveľa hodnotnejší život.

Kristen Butler

Nezabúdajte: energia nasleduje pozornosť. Celý náš vnútorný i vonkajší svet pozostáva z našich interpretácií toho, čo vnímame. Čomu venujeme viac pozornosti, to posilňujeme. Ak sa budeme sústreďovať na tých, ktorí nás rozčuľujú, začne podvedomie vyhľadávať zosilnene tieto situácie a postupne začneme mať pocit, že svet je už plný len ksichtov…

Naopak, ak sa začnete sústreďovať na to dobré v tom zlom, začne vaše podvedomie zosilnene vyhľadávať dobrú stránku vecí a príjemné zážitky.

Aby ste svoju premenu od “prevažného negativistu” na “prevažného pozitivistu” urýchlili, ponúkam vám cvičenie Vďačnosť každý deň. Mám ho oskúšané a skutočne funguje.  Jednoducho každý deň na konci dňa napíšte 5 vecí, za ktoré ste v daný deň mohli byť vďační… Nijaké obrovské záležitosti ako “svetový mier”, ale drobnosti z vášho každodenného života: niekto vám uvoľnil miesto v doprave, výťah nebol pokazený, mali ste výborný obed a podobne… Háčik je v tom, že sa nemajú opakovať tie isté veci. Rozhodne nie dva dni po sebe a nemali by sa opakovať ani veľmi často.

Účinok? Prinúti vás to začať si všímať to dobré, čo v živote máte, ale prehliadate to alebo to považujete za “normálne”. Vaše podvedomie sa učí preladiť z pocitu krivdy do pocitu spokojnosti. Vaša vibrácia sa mení z “všetko ma štve” na “dejú sa mi samé dobré veci”.

🙂 Potrebujete ešte viac vysvetľovania?