“To, čo pravda nezničí, má pretrvať.”

Mark Passio

Človek, ktorý žije autenticky, bez “výkladnej skrine”, nemá čo skrývať a nepotrebuje sa obávať pravdy. Pravda vie zraniť len tých, ktorí niečo predstierajú, pretože to na sebe nedokážu akceptovať. Klamú sebe aj iným – niekedy neúmyselne, ale klamú. Pravda ich zraňuje.

Ako bojovník nemáte čas tváriť sa ako niekto, kto nie ste – miesto toho, aby ste pred ostatnými ukrývali pravdu, vystavujete ju na svetlo božie. Pravdu o sebe, ale ak sa vás spýtajú, poviete aj pravdu o iných. Ako bojovník nepotrebujete nikoho “opravovať” ani zráňať. Viete, že tí druhí majú svoju vlastnú cestu a ak je pretvárka ich súčasťou, vy sa nevnímate ako ten kat, ktorý ich za to potrestá a bude na ich pretvárku poukazovať.

Zodpovedáte za seba, nie za tých druhých. Voči nim máte len povinnosť rešpektovať a neubližovať. Za seba máte povinnosť (hoci by som to nazvala skôr “múdrosť”) neplytvať energiou na zbytočné pretvárky. Keď postupne strhávate svoje masky a začínate svetu ukazovať svoju nefalšovanú tvár, môžete sa venovať tomu, čo je skutočne dôležité – vlastnému pocitu spokojnosti so sebou a svojím životom – a nepotrebujete sa starostiť, či zasa niekto niečo o vás nezistil, čo by sa prostrediu nemuselo páčiť.

Lev si tiež svoju hrivu nepotrebuje vyčesávať a natáčať, aby sa zapáčil. Je lev a tento príznak proste nosí na hlave a nerieši.